Donald Trump wycofał dodatkowe sankcje nałożone na Koreę Północną

Donald Trump poinformował na Twitterze, że nakazał cofnąć ostatnio nałożone na Koreę Północną dodatkowe sankcje. Nie jest jednak jasne, o jakich obostrzeniach jest mowa.

"Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych ogłosił dziś, że do obowiązujących już sankcji wobec Korei Północnej zostaną dołożone dodatkowe istotne sankcje. Poleciłem dzisiaj, by te dodatkowe sankcje cofnięto" - napisał na Twitterze Donald Trump.

Nie jest jasne, o jakie sankcje chodzi

Jak podaje BBC, nie ma pewności, o jakie sankcje chodzi prezydentowi USA, ponieważ w piątek żadne nowe nie zostały na Koreę Północą nałożone. Jednak bardzo możliwe, że ma to związek z informacją, którą Departament Skarbu przekazał w czwartek. Tego dnia sankcje nałożono na dwie firmy żeglugowe z Chin, które miały pomagać Korei Północnej omijać kary, a które USA zastosowały wobec Pjonjangu za kontynuowanie programu budowy broni jądrowej.

John Bolton napisał wtedy na Twitterze: "Departament Skarbu podjął dziś ważne kroki. Przemysł morski musi zrobić więcej, aby powstrzymać nielegalne działania Korei Północnej. Każdy powinien zwrócić uwagę i upewnić się, czy nie pomaga Korei unikać sankcji".

"Prezydent Trump lubi przewodniczącego Kima"

Rzeczniczka prasowa Białego Domu nie potwierdziła, o jakich sankcjach napisał Donald Trump. Powiedziała jednak, że "prezydent Trump lubi przewodniczącego Kima i nie sądzi, aby te sankcje były konieczne".

Więcej o: