Silne trzęsienie ziemi w Turcji. Magnituda wstrząsu wyniosła 5,7

Do silnego trzęsienia ziemi doszło dziś rano w zachodniej Turcji. Magnituda wstrząsu osiągnęła wartość 5,7. Epicentrum wstrząsów znajdowało się 10 kilometrów od miejscowości Acipayam.
Zobacz wideo

Jak podaje agencja AP po wstrząsie pierwotnym, który zarejestrowany został po godzinie 9 rano, nastąpiła także seria wstrząsów wtórnych. Najsilniejszy wstrząs osiągnął magnitudę 5,7. Epicentrum znajdowało się w części zachodniej Turcji, 10 kilometrów od miejscowości Acipayam i 180 kilometrów od tureckiego kurortu Antalya. Jak poinformowało Europejskie Centrum Monitorowania Trzęsień Ziemi głębokość epicentrum szacowana jest na około 10 kilometrów.

Trzęsienie ziemi w Turcji o magnitudzie 5,7

Jak podaje agencja AP burmistrz miasta Acipayam, Hulsi Sevkan, przekazał mediom, że zniszczeniu uległo kilka domów mieszkalnych. Ponadto żadna z osób nie została ranna, nie ma tez informacji o osobach zaginionych. AP podaje jednak, że zgodnie z informacjami tureckich mediów, w wyniku trzęsienia ranna została kobieta, która spadła z balkonu.  

Do tej pory najsilniejsze trzęsienie ziemi w Turcji odnotowane zostało w 1999 roku. Wtedy też magnituda trzęsienia wyniosła 7,4. Zginęło wtedy 17 tysięcy osób. 

Więcej o: