Holandia. Strzelanina w Utrechcie. Napastnik otworzył ogień w tramwaju

W mieście Utrecht w Holandii doszło do strzelaniny. Policja potwierdza, że zginęła jedna osoba i jest wielu rannych. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany. Policja nie wyklucza, że miało ono charakter terrorystyczny.

Jedna osoba zginęła a wiele innych zostało rannych po tym, jak ktoś zaczął strzelać z broni palnej do pasażerów tramwaju w mieście Utrecht w Holandii. Na miejscu pracuje policja, w tym jednostki antyterrorystyczne oraz służby ratunkowe.

Holandia. Strzelanina w tramwaju

Policja informuje, że do strzelaniny doszło w okolicy przystanku tramwajowego 24 Oktoberplein około godziny 10:45. Agencje informacyjne podają, że do strzelaniny doszło w tramwaju.

Policja poszukuje sprawcy lub sprawców. Według relacji świadków cytowanych przez rtvutrecht.nl na miejscu było kilku uzbrojonych napastników. Policja bierze pod uwagę, że mógł/mogli oni uciec samochodem

Strzelanina w Utrechcie. Działa zespół kryzysowy 

Policja poinformowała, że wszczęto śledztwo ws. zdarzenia i brany jest pod uwagę motyw terrorystyczny. Władze powołały zespół kryzysowy. Premier Mark Rutte wie o sytuacji i określił ją jako "bardzo niepokojącą".

Dziennikarz Pieter-Jaap Aalbersberg poinformował, że poziom zagrożenia terrorystycznego w prowincji Utrecht został czasowo (do godziny 18:00) podniesiony do najwyższego, piątego poziomu. W pozostałej części kraju obowiązuje poziom czwarty. 

Na miejsce wysłano śmigłowce ratunkowe i karetki pogotowia. Policja apeluje do ludzi, by nie zbliżali się do miejsca zdarzenia. 

Więcej o: