Izrael odpowiedział po ataku na Tel Awiw. Zbombardowano cele w Strefie Gazy

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło naloty na cele w Strefie Gazy. To odpowiedź na wieczorną próbę Hamasu ostrzelania Tel Awiwu. Sama organizacja nie przyznaje się do ataku.
Zobacz wideo

Siły Obronne Izraela potwierdziły, że armia przeprowadziła naloty na posterunki bojowe Hamasu na północy i południu kraju. To odwet za próbę ataku na Tel Awiw, do której doszło w czwartek wieczorem. W związku wystrzeleniem rakiet po raz pierwszy od dwóch lat w stolicy Izraela rozbrzmiał alarm rakietowy. Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwycił jedną z rakiet. Druga prawdopodobnie wylądowała na otwartym, niezamieszkałym terenie. Premier Benjamin Netanjahu, który sprawuje też funkcję ministra zwołał wówczas nadzwyczajne posiedzenie ws. bezpieczeństwa.

Izrael odpowiedział na próbę ataku ze Strefy Gazy

Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać rakiety lecące nad miastem.

 "Armia Izraela w chwili obecnej atakuje cele terrorystów w Strefie Gazy" - poinformowała wojskowa służba prasowa. Według agencji Reuters obiektem bombardowania stały się obiekty bojowe Hamasu - na północy i na południu kraju. Według Reutersa w wyniku nalotu ucierpiały cztery osoby. 

Sam Hamas zaprzecza jednak, by był odpowiedzialny za wystrzelenie rakiet w kierunku stolicy Izraela. Strona palestyńska przekonuje, że przestrzega zawieszenia broni. Według izraelskich mediów, które powołały się na wyniki śledztwa, rakiety ze Strefy Gazy mogły zostać wystrzelone przez przypadek. Również inne grupy w Strefie Gazy nie przyznają się do ataku na Tel Awiw.

Więcej o: