Mateusz Morawiecki z wizytą na Węgrzech. "Razem broniliśmy cywilizacji chrześcijańskiej"

Premier Węgier Viktor Orban oraz premier Polski Mateusz Morawiecki we wspólnym nagraniu mówili o przyjaźni polsko-węgierskiej. Szef polskiego rządu uczestniczy w obchodach Święta Narodowego Węgier.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Viktorem Orbanem z okazji Święta Narodowego Węgier, obchodzonego 15 marca na pamiątkę rewolucji węgierskiej z 1848 roku. We wspólnym materiale wideo, które pojawiło się na Facebooku premiera Węgier, politycy mówią o tym, że Węgry i Polska od lat walczyły wspólnie o wolność. 

Mateusz Morawiecki o Węgrach: "Dobrzy, wypróbowani przyjaciele"

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił, że już w XIX wieku wielu Polaków walczyło po stronie Węgier. - Przyjeżdżają i teraz na nasze święto, na tę wspólną węgiersko-polską uroczystość - powiedział Orban, podkreślając, że jego kraj ma zaszczyt gościć premiera Polski Mateusza Morawieckiego, który podczas uroczystości w Budapeszcie chce pozdrowić wszystkich zgromadzonych.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "przyjaźń polsko-węgierska trwa przez wieki, przez wieki razem broniliśmy wolności, broniliśmy cywilizacji chrześcijańskiej".
- Widać, jak ta przyjaźń skierowana jest coraz bardziej ku przyszłości, jak narody węgierski i polski razem mogą silniej, lepiej dbać o swoją wolność dzisiaj, o dobrobyt, zasobność, o dobro całej Europy - powiedział Morawiecki, podkreślając, że Polska ma w Węgrach "dobrych, wypróbowanych przyjaciół".