Donald Tusk dostał laurkę od sześcioletniej Sophie. Pisze o brexicie, narysowała mu jednorożca

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podzielił się na swoim Instagramie wzruszającą kartką, którą otrzymał od małej dziewczynki z Wielkiej Brytanii. Polityk zapewnia sześciolatkę o przyjaźni między jej krajem a Unią Europejską.
Zobacz wideo

Donald Tusk udostępnił dziś na swoim profilu na Instagramie wiadomość, którą otrzymał od sześcioletniej dziewczynki z Wielkiej Brytanii. Sophie w liście do Przewodniczącego Rady Europejskiej napisała, że wyjście z Unii Europejskiej (brexit) nie powinno oznaczać zakończenia przyjaźni.

Odpowiedź Donalda Tuska - mimo Brexitu "zawsze będziemy przyjaciółmi"

List Sophie do Donalda Tuska brzmi tak: "Drogi Panie Tusku. Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Wiem, że wychodzimy z Unii Europejskiej, ale myślę, że powinniśmy pozostać przyjaciółmi". Dziewczynka prosi też o zdjęcie z autografem polskiego polityka, które umieści w swojej "Europejskiej Książce".

 

Dziewczynka do listu dołączyła także rysunki - na dole strony znajduje się kwiatek, serduszko, gwiazdka i jednorożec. Donald Tusk postanowił podzielić się listem, który dostał od sześciolatki z Wielkiej Brytanii i odpisał jej za pośrednictwem Instagrama - "Zawsze będziemy przyjaciółmi, Sophie".

Więcej o: