Wenezuela. Bank Dwusetlecia Ludu obrabowany. Ludzie ukradli wszystko z wyjątkiem pieniędzy

Po południu 11 marca w Wenezueli doszło do masowego rabunku banku w mieście Mérida. Złodzieje ukradli wszystko oprócz pieniędzy, które po ulicach miasta rozwiał wiatr.
Zobacz wideo

Wenezuela zmaga się z olbrzymim kryzysem gospodarczym i politycznym. Od kilku dni próbuje także uporać się z problemem przerw w dostawach prądu, w związku z którym w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Wielu obywateli Wenezueli nie ma dostępu do wody pitnej, szkoły i urzędy zostały zamknięte, lekarze i pielęgniarki pracują przy świetle świec i latarek, a na ulicach rośnie przestępczość.

Wenezuela. Ludzie obrabowali bank, ale nie ukradli pieniędzy

Media społecznościowe obiegają zdjęcia przedstawiające efekt jednego z rabunków. W poniedziałek 11 marca okradziony został Bank Dwusetlecia Ludu, Klasy Robotniczej i Kobiet w mieście Mérida - informuje portal Noticias Venezuela. Zdesperowany tłum wdarł się do środka i ukradł niemal wszystko, m.in. komputery i meble. Złodzieje nie ukradli jednak przechowywanych w banku pieniędzy - wenezuelskich boliwarów, które ze względu na wysoką inflację straciły wartość. Na udostępnianych przez Wenezuelczyków zdjęciach widać, że olbrzymie ilości banknotów leżą na ulicach, ale nikt się nimi nie interesuje. 

Więcej o: