MSZ potwierdza: dwoje Polaków zginęło w katastrofie samolotu w Etiopii

Rzeczniczka resortu potwierdziła informacje podawane wcześniej przez linie lotnicze - wśród ofiar katastrofy Boeinga 737 w Etiopii było dwoje Polaków.
Zobacz wideo

W katastrofie samolotu w Etiopii zginęło 157 osób, w tym również Polacy. Linie lotnicze opublikowały wykaz, na którym wyszczególniono, ile osób jakiej narodowości zginęło. Wynika z niej, że na pokładzie samolotu były dwie osoby narodowości polskiej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło tę informację.

W imieniu MSZ chciałabym poinformować, że dzisiaj rano miała miejsce tragedia lotnicza lotu ET302 etiopskich linii lotniczych. Na pokładzie tego samolotu było obecnych dwóch obywateli polskich. Z informacji, które uzyskaliśmy od władz etiopskich nikt nie przeżył

- mówiła rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Prosiła dziennikarzy, by powstrzymać się od spekulacji i podawania szczegółów na temat polskich ofiar.

- Chciałabym złożyć kondolencje wszystkim rodzinom osób, które straciły osoby najbliższe w tej katastrofie i chciałabym zapewnić, że polskie służby dyplomatyczne i konsularne otoczyły opieką rodziny obywateli polskich oraz podejmują wszystkie możliwe działania mające na celu zabezpieczenie dobra Polaków oraz wyjaśnienie sprawy - dodała Suwara.

Etiopia. Katastrofa Ethiopian Airlines

Wiadomo już, że wśród osób, którzy znajdowały się na pokładzie, byli również obywatele Kenii, Kanady, Etiopii, Chin, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Egiptu, Holandii, Indii, Rosji, Maroka, Izraela, Belgii, Ugandy, Jemenu, Sudanu, Togo, Mozambiku, Norwegii, Słowacji, Austrii, Szwecji, Hiszpanii, Indonezji, Somalii, Serbii i Rwandy.

Jak podaje w komunikacie firma Ethiopian Airlines, samolot wystartował o 8.38 czasu lokalnego i utracono z nim kontakt sześć minut później. Piloci mieli zgłaszać problemy techniczne i prosić o zgodę na powrót na lotnisko w Addis Abebie.

Więcej o: