Afganistan. Atak terrorystów trwał ponad pięć godzin. 16 osób nie żyje

16 osób zginęło, a cztery zostały ranne w wyniku ataku, do którego doszło dziś rano w miejscowości Dżalalabad w Afganistanie. Na razie żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do przeprowadzenia tego zamachu.
Zobacz wideo

Zgodnie z informacjami podanymi przez Al-Dżazira atak na firmę budowlaną MQ, znajdującą się niedaleko lotniska w Dżalalabadzie w Afganistanie, rozpoczął się o godzinie 5. Szef policji w tej miejscowości generał Ghulam Sanayee Stanikzai powiedział, że atak zaczęli dwaj zamachowcy-samobójcy, którzy wysadzili się przed bramą wjazdową afgańskiej firmy. Mężczyźni mieli na sobie kamizelki z materiałami wybuchowymi.

Cztery osoby ranne i 16 zabitych w ataku na firmę w Afganistanie 

Następnie kolejnych trzech napastników wtargnęło na teren przedsiębiorstwa, gdzie rozpoczęła się strzelanina. Atak trwał ponad pięć godzin. Rzecznik prowincji Nangarhar Attahullah Khogyani powiedział, że w jego wyniku zginęło co najmniej 16 osób, którzy byli pracownikami lub ochroniarzami firmy MQ. Ponadto cztery osoby zostały ranne i z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala. Również wszyscy napastnicy zginęli podczas wymiany ognia.

Do tej pory nie udało się ustalić tożsamości napastników. Do przeprowadzenia ataku nie przyznaje się też żadna z organizacji działających na terenie Afganistanu. Dziennikarze Assosciated Press zauważają, że w regionie, w którym doszło do zamachu działają talibowie oraz filia Państwa Islamskiego.

Więcej o: