Atak nożownika w więzieniu we Francji. Więzień z 30-letnim wyrokiem ranił dwóch strażników

W więzieniu we Francji osadzony zaatakował nożem strażników. Zranił dwóch funkcjonariuszy - jednego w klatkę piersiową, drugiego w twarz. Obaj trafili do szpitala. Napastnika udało się obezwładnić.

W zakładzie karnym Conde-sur-Sarthe w północno-zachodniej Francji doszło we wtorek do niebezpiecznego incydentu. Strażnicy zostali zaatakowani przez jednego z osadzonych tam mężczyzn. 

Atak nożownika w więzieniu we Francji

Jak mówi przedstawiciel więzienia Alassanne Sall agencji AFP, nożownik to 27-letni mężczyzna uznawany za "radykalnego muzułmanina". Podczas wizyty, na którą przyszła jego żona, ruszył z nożem na strażników, krzycząc "Allahu Akhbar". Ranił dwóch funkcjonariuszy - jednego w klatkę piersiową, drugiego w twarz oraz w plecy. Obaj trafili do szpitala. 

Jak piszą francuskie media, w pewnym momencie sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że do akcji wkroczyła jednostka antyterrorystyczna i elitarny oddział penitencjarny. Operacja trwała godzinę. Terrorysta został ranny - jego partnerka w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Podejrzewa się, że to właśnie jego żona przeszmuglowała do więzienia ceramiczny nóż, którym więzień zaatakował strażników. 

O pomyślnym zakończeniu policyjnej akcji zatrzymania napastnika poinformował minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner. Minister sprawiedliwości Francji Nicole Belloubet oświadczyła z kolei, że nie ma wątpliwości co do tego, iż atak ma podłoże terrorystyczne.

To była próba morderstwa. Wszędzie była krew. Sala do wizyt rodzinnych wyglądała jak pole bitwy

- mówi Alassanne Sall portalowi France24.

Budynek jest sprawdzany

Jak podaje "Daily Mail", mężczyzna miał również twierdzić, że ma na sobie pas z ładunkami wybuchowymi. Na miejsce wezwano żołnierzy oraz psy tropiące. Budynek jest nadal sprawdzany, ale władze więzienia dodają, iż wniesienie na teren placówki ładunków nie byłoby tak proste, jak wniesienie noża. 

Mężczyzna, który dokonał ataku na strażników odsiaduje w więzieniu 30-letni wyrok za porwanie i doprowadzenie do śmierci 89-letniego mężczyzny, który ocalał z holokaustu oraz za napady z bronią w ręce i popieranie terroryzmu.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Atak nożownika w więzieniu we Francji. Więzień z 30-letnim wyrokiem ranił dwóch strażników
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl