Łukaszenka na konferencji: Polska zamierza wydać na armię 50 miliardów dolarów

Białoruś nigdy nie będzie zagrożeniem dla Polski - oświadczył prezydent Aleksander Łukaszenka informując jednocześnie o polskich wydatkach na obronność. Podczas ośmiogodzinnego spotkania z dziennikarzami i ekspertami Łukaszenka kilka razy wspominał o Polsce.
Zobacz wideo

Prezydent Łukaszenka powiedział, że Polska zamierza wydać na armię 50 miliardów dolarów do 2026 roku i - jak dodał - wszyscy o tym milczą. Nie wspomniał jednak, że nasz kraj graniczy również z obwodem kaliningradzkim, gdzie Rosja rozmieściła najnowsze uzbrojenia. Aleksander Łukaszenka oświadczył także, że Białoruś "nigdy nie będzie źródłem żadnych wojen i konfliktów, zwłaszcza dla Polski". Tymczasem według prezydenta Łukaszenki w Polsce wydrukowano mapy, których granica przebiega pod Mińskiem. Białoruski przywódca nie powiedział jednak, kto je wydrukował. Nie dał także możliwości zadania pytania, czy nie chodzi o mapy historyczne.

Prezydent Łukaszenka chwalił Chiny za wspieranie Białorusi, dużo mówił o kłopotach we współpracy z Rosji i ocenił, że zbliżające się wybory prezydenckie na Ukrainie wygra ponownie Petro Poroszenko.

Więcej o: