Egipt. Pociąg zahaczył o barierkę i eksplodował. W pożarze dworca zginęło co najmniej 20 osób

Na dworcu kolejowym w Kairze pociąg zahaczył o stalową barierkę, w wyniku eksplodował zbiornik paliwa. Na stacji wybuchł pożar, w wyniku którego zginęło kilkadziesiąt osób.
Zobacz wideo

20 osób zginęło w pożarze na dworcu w Kairze. Egipska telewizja podaje, że rannych zostało co najmniej 40 podróżnych.

Przyczyną pożaru było wykolejenie się pociągu. Skład, który przejeżdżał przez stację Ramzes w centrum miasta, zahaczył o stalową barierę, a następnie wypadł z torów i przewrócił się na jeden z peronów. W wyniku kolizji zbiornik paliwa lokomotywy zajął się ogniem i eksplodował. Policja zamknęła wszystkie wejścia prowadzące na dworzec. Na miejscu pożaru pracują liczne oddziały straży pożarnej oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Stan egipskich kolei pozostawia wiele do życzenia. Tragiczny bilans wypadków

System kolei w Egipcie ma słabe wyniki w zakresie bezpieczeństwa - informuje BBC. Wielu Egipcjan uważa, że jest to wina braku inwestycji ze strony kolejnych rządów i kiepskiego zarządzania egipskimi kolejami. W sierpniu 2017 r. zginęły 43 osoby, a ponad 100 zostało rannych, gdy dwa pociągi pasażerskie zderzyły się w Aleksandrii . Najbardziej tragiczna katastrofa kolejowa w Egipcie miała z kolei miejsce w pobliżu Kairu w 2002 r., kiedy pożar przetoczył się przez zatłoczony pociąg pasażerski, zabijając ponad 370 osób.

Więcej o: