Bardzo silny wiatr rzucał samolotem i uniemożliwił lądowanie na Gibraltarze. Są filmy

Pilot zrezygnował z lądowania na Gibraltarze z powodu silnego wiatru, który mógł utrudnić bezpieczne postawienie maszyny na pasie startowym. Samolot ostatecznie został skierowany do portu w Maladze.

Samolot linii British Airways lecący z Heathrow na Gibraltar nie mógł wylądować z powodu bardzo silnego wiatru. Ostatecznie Airbus A320 przeleciał nad półwyspem bez próby podejścia do lądowania. Samolot został skierowany do portu w hiszpańskiej Maladze. W mediach społecznościowych udostępniano materiały wideo pokazujące, jak z zewnątrz oraz od środka wyglądał lot samolotu nad Gibraltarem.

Silny wiatr uniemożliwił lądowanie na Gibraltarze - nagrania z wnętrza samolotu

Przedstawiciele British Airways wydali oświadczenie, w którym przekonują, że mimo groźnie wyglądających manewrów samolotu, nie było zagrożenia dla życia lub zdrowia pasażerów. Linie przeprosiły także za zmianę miejsca lądowania i wynikające z tego utrudnienia.

 

Lotnisko na Gibraltarze uznawane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych lotnisk na świecie. Problemy z lądowaniem często wywołane są przez silny wiatr i jego nagłe zmiany kierunku.

Więcej o: