Spotkanie ekspertów z Komisji Europejskiej i Polski ws. przekopu Mierzei. Są wątpliwości

W piątek w Brukseli dojdzie do spotkania ekspertów z Komisji Europejskiej i Polski w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej - ustaliła nieoficjalnie korespondentka Polskiego Radia. Komisja ma wątpliwości środowiskowe, władze w Warszawie podkreślają, że inwestycja przebiega zgodnie z prawem.
Zobacz wideo

Komisja chce wyjaśnić, na razie na poziomie roboczym, wątpliwości dotyczące prowadzonych prac. - Nie przewidujemy kontrowersji - powiedział naszej brukselskiej korespondentce polski dyplomata. W niedawnym liście do Warszawy Komisja zadała szczegółowe pytania dotyczące między innymi wycinki drzew. Pytała też o szczegóły budowy sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym - czy ma to być środek łagodzący czy kompensacyjny jak wcześniej argumentowały polskie władze. To ważne, bo od tego zależy uznanie, czy inwestycja ma istotny wpływ na środowisko czy też nie.

Kilka dni temu rzecznik Komisji przypomniał, że w grudniu Bruksela poprosiła o wstrzymanie prac do czasu wyjaśnienia wątpliwości. Władze w Warszawie przekonują, że nie ma podstaw do wstrzymania inwestycji.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Spotkanie ekspertów z Komisji Europejskiej i Polski ws. przekopu Mierzei. Są wątpliwości
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl