Oscary 2019. "Bohemian Rhapsody" z nagrodą za najlepszy dźwięk

Oscary 2019. Dziś odbyła się 91. gala wręczenia Oscarów. "Bohemian Rhapsody" otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy dźwięk.

Oscar za najlepszy dźwięk po raz pierwszy przyznany został wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer za film "The Big House". Nagrody za najlepszy dźwięk trafiały najpierw do producentów filmu, dopiero od lat 60-tych nagrodę przyznaje się tylko konkretnym dźwiękowcom. Liczba nominowanych osób w tej kategorii została ograniczona do czterech głównych osób odpowiedzialnych za ścieżkę dźwiękową konkretnego filmu. W zeszłym roku Oscara za najlepszy dźwięk zdobyli Gregg Landaker, Gary Rizzo i Mark Weingarten za film "Dunkierka".

Oscary 2019. Akademia Filmowa przyznała nagrodę w kategorii najlepszy dźwięk dla filmu "Bohemian Rhapsody"

Nominowani podczas 91. gali wręczenia Oscarów w kategorii najlepszy dźwięk:

Film "Narodziny gwiazdy" otrzymał nominację do Oscarów w kategorii najlepszy dźwięk. Odpowiadali za niego Tom Ozanich, Jason Ruder, Steven Morrow i Dean A. Zupancic.

"Bohemian Rhapsody" to kolejny po "Narodzinach gwiazdy" film, w którym dźwięk ma największe znaczenie. O jego jakość dbali John CasaliTim Cavagin i Paul Massey.

Frank A. MontanoJon TaylorMary H. EllisAi-Ling Lee odpowiadali za dźwięk do filmu "Pierwszy człowiek".

"Czarna Pantera" również została nominowana do Oscara m.in. w kategorii za najlepszy dźwięk. Odpowiedzialnymi za tę część filmu byli Steve BoeddekerBrandon ProctorPeter Devlin.

Film "Roma" nominowany został również za najlepszy dźwięk. Statuetkę Oscara za tę kategorię odebrać mogli Jose Antonio GarciaSkip LievsayCraig Henighan.

Nagrodę w kategorii najlepszy dźwięk otrzymali John Casali, Tim Cavagin i Paul Massey za film "Bohemian Rhapsody"

Zobacz wideo
Więcej o: