Oscary 2019. "Spider-Man Uniwersum" z nagrodą za najlepszy pełnometrażowy film animowany

Oscary 2019. Dziś 91. gala wręczenia Oscarów. Najlepszym pełnometrażowym filmem animowanym została produkcja "Spider-Man Uniwersum".

Nagroda w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany przyznawana jest od 2001 roku. Pierwszego Oscara zdobył wtedy film "Shrek". Statuetką w tej kategorii wyróżnione zostały także filmy: "Gdzie jest Nemo?", "Happy Feet: Tupot małych stóp", "Ratatuj", "Odlot", "Wall-E" czy "Kraina lodu". Nagroda dla najlepszej pełnometrażowej animacji w 2018 roku trafiła dla filmu "Coco".

Oscary 2019. Akademia Filmowa przyznała nagrodę w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany dla produkcji "Spider-Man Uniwersum"

Filmy nominowane podczas 91. gali wręczenia Oscarów w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany:

Film "Iniemamocni 2" wyreżyserowany przez Brada Birda otrzymał nominację w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Film nagrodzony został już statuetką People's Choice dla najlepszego filmu rodzinnego. Jest to druga część filmu "Iniemamocni", który w 2004 roku zdobył Oscara w tej kategorii.

"Mirai" to japońska produkcja wyreżyserowana przez Mamoru Hosodę. Nominowany do Oscarów Mirai jest też pierwszym japońskim filmem anime, który miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

"Spider-Man Uniwersum" to kolejna produkcja nominowana za pełnometrażową animację. Film wyreżyserowali Bob Persichetti, Peter Ramsey i Rodney Rothman.  

Film dystrybucji Disney’a "Ralph Demolka w internecie" otrzymał nominację za animację pełnometrażową do tegorocznych Oscarów. Jednym z reżyserów produkcji jest Rich Moore który otrzymał już Oscara za film animowany "Zwierzogród".

Animacja "Wyspa psów" w reżyserii Wesley’a Andersona wyróżniona została nominacją za najlepszą pełnometrażową animację. Jest to dopiero drugi film animowany w karierze tego reżysera. Film miał swoją premierę na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Nagrodę w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany otrzymał film "Spider-Man Uniwersum"
 

Więcej o: