Oscary 2019. "Czarne Bractwo. BlacKkKlansman" zdobywcą nagrody w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany

Oscary 2019. Dziś podczas 91. gala przyznania Oscarów, poznaliśmy laureatów tych najbardziej pożądanych nagród filmowych. Statuetka za najlepszy scenariusz adaptowany została przyznana twórcom scenariusza do "Czarnego Bractwa. BlacKkKlansman".

Oscar za najlepszy scenariusz adaptowany przyznawany jest twórcy, który stworzył scenariusz na podstawie innego źródła (powieści, opowiadania, sztuki teatralnej, czasem innego filmu). Nagroda w tej kategorii przyznawana jest od 1928 roku - wtedy też Bernard Glazer otrzymał statuetkę Oscara za scenariusz adaptowany do filmu "Siódme niebo". Po dwa Oscary w tej kategorii mają Joseph L.Mankiewicz, George Seaton, Robert Bolt , Francis Ford Coppola, Mario Puzo, Alvin Sargent, Ruth Prawer Jhabvala, Alexander Payne i Michael Wilson. Pierwszą kobietą, która otrzymała Oscara za scenariusz adaptowany do filmu "Szary dom" była Frances Marion. W zeszłym roku najlepszym scenariuszem okazał się ten stworzony na podstawie powieści Andra Acimana, który napisał James Ivory do filmu "Tamte dni, tamte noce". 

Oscary 2019. Akademia filmowa przyznała nagrodę w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany dla scenarzystów filmu "Czarne Bractwo. BlacKkKlansman"

Twórcy nominowani podczas 91. gali wręczenia Oscarów w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany:

Bracia Joel i Ethan Coen nominowani zostali do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu "Ballada o Busterze Scruggsie". 

Bradley Cooper, Eric Roth i Will Fetters wyróżnieni zostali nominacją za film "Narodziny gwiazdy", który inspirowany jest filmem z 1954 roku o tym samym tytule. 

Barry Jenkins jest twórcą scenariusza adaptowanego do filmu "Gdyby ulica Beale umiała mówić". Jest to tez pierwsza anglojęzyczna filmowa adaptacja książki autorstwa Jamesa Baldwina. 

Jeff Whitty i Nicole Holofcener nominowani zostali za film "Can You Ever Forgive Me?", który opowiada historię kontrowersyjnej pisarki Lee Israel.

Kevin Willmott, Charlie Wachtel, Spike Lee i David Rabinowitz wyróżnieni zostali nominacją za scenariusz adaptowany do filmu "Czarne Bractwo. BlacKkKlansman". 

Nagrodę w kategorii scenariusz adaptowany otrzymali Kevin Willmott, Charlie Wachtel, Spike Lee i David Rabinowitz za film "Czarne Bractwo. BlacKkKlansman"

Więcej o: