Premier Węgier Viktor Orban ogłosił, że jego kraj założy biuro handlowe "o statusie dyplomatycznym" w Jerozolimie. Decyzja została ogłoszona po godzinnym spotkaniu z premierem Benjaminem Netanjahu.
Z kolei słowacki premier Peter Pellegrini zadeklarował, że Słowacja otworzy w Jerozolimie biuro informacji dot. kultury i technologii.
W ten sposób Węgry i Słowacja dołączą do Bułgarii i Czech - krajów które stworzyły jakiś rodzaj dyplomatycznej delegacji w Jerozolimie bez przenoszenia ambasad.
W grudniu 2018 r. Stany Zjednoczone zdecydowały się przenieść ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy. Decyzja ta wywołała zdecydowany sprzeciw krajów arabskich oraz protesty Palestyńczyków.
Podczas konferencji prasowej Netanjahu nie odniósł się do dyplomatycznego kryzysu w relacjach z Polską. Premier Czech Andriej Babis zapytany o nieobecność Polski powiedział, że "jest pewien, że Polska i Izrael będą kontynuować współpracę". Orban dodał, że ma nadzieję, iż szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu odbędzie się "w przyszłości". - Byłoby lepiej, gdyby do Izraela przyjechali przedstawiciele wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej - dodał premier Węgier.