Francja: nuncjusz miał kłaść ręce na pośladkach urzędnika. Sprawę bada prokuratura

Prokuratura w Paryżu rozpoczęła wstępne śledztwo ws. nuncjusza Stolicy Apostolskiej we Francji. Arcybiskup Luigi Ventura jest oskarżany przez urzędnika paryskiego ratusza o molestowanie seksualne.
Zobacz wideo

Do przestępstwa miało dojść 17 stycznia podczas spotkania noworocznego organizowanego przez Anne Hidalgo, która jest merem Paryża. Urzędnik ratusza, który opiekował się podczas uroczystości duchownym twierdzi, że kilka razy poczuł na pośladkach rękę Ventury.

- (Ventura - red.) dotykał jego pośladków kilka razy w obecności świadków. Nasz pracownik był bardzo zaskoczony i nie wiedział, co robić - powiedział agencji AP rzecznik prasowy ratusza. Dodał, że duchowny nie przeprosił mężczyzny.

Urzędnik poinformował o zachowaniu duchownego przełożonych. Ratusz zgłosił sprawę na policję 23 stycznia. Prokuratura wszczęła śledztwo dwa dni później.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti poinformował, że Watykan wie o wszczęciu dochodzenia i czeka na jego wyniki.

Luigi Ventura jest nuncjuszem apostolskim we Francji, czyli odpowiednikiem ambasadora, od 10 lat. Wcześniej pełnił tę rolę na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Burkina Faso, Nigrze, Chile i Kanadzie.

 
Więcej o: