Duchowy przywódca Iranu o USA: Negocjacje z nimi są skazane na porażkę

Duchowy przywódca Iranu stwierdził, że ze Stanami Zjednoczonymi nie da się rozwiązać żadnej kwestii. - Negocjacje z nimi są skazane na porażkę - czytamy na stronie internetowej ajatollaha Ali Chameneia.
Zobacz wideo

Oświadczenie ukazało się w dniu rozpoczęcia w Warszawie konferencji na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie - między innymi o Iranie.
Irański hierarcha w tym samym oświadczeniu pisze, że mieszkańcy jego kraju widzą teraz, iż wiele europejskich rządów okazało się niewiarygodnych. Nie precyzuje, które państwa ma na myśli.

W Warszawie rozpoczyna się dziś konferencja na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Amerykański wiceprezydent Mike Pence i premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedzieli, że w czasie spotkania wygłoszą ostre przemówienia na temat destabilizujących działań Iranu. Irańskie władze nie będą jednak obecne w Warszawie. Na organizowane przez Polskę i Stany Zjednoczone rozmowy mają przyjechać przedstawiciele około 60 krajów, w tym wszystkich państw Unii Europejskiej oraz 11 krajów Bliskiego Wschodu.

Więcej o: