Szef amerykańskiej dyplomacji już w Polsce. Wizytę zaczął od spotkania z Jackiem Czaputowiczem

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo jest już w Polsce, spotkał się z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. W środę w Warszawie rozpoczyna się konferencja bliskowschodnia współorganizowana przez Polskę i Stany Zjednoczone.
Zobacz wideo

Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, jest już w Warszawie. Wizytę w Polsce przed szczytem bliskowschodnim rozpoczął od spotkania z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Mike Pompeo spędzi w Warszawie trzy dni, a głównym powodem jego wizyty jest organizowana przez Stany Zjednoczone i Polskę konferencja na temat Bliskiego Wschodu w Warszawie. Rozpocznie się ona w środę 13 lutego. Do Warszawy ma przylecieć także amerykański wiceprezydent Mike Pence, który również weźmie udział w konferencji bliskowschodniej.

Sam szczyt będzie trwał dwa dni, 13-14 lutego.

Pence skieruje w Warszawie mocne przesłanie pod adresem Iranu

Podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence skieruje mocne przesłanie pod adresem Iranu - zapowiadają przedstawiciele Białego Domu. W przededniu konferencji prezydent Donald Trump ostro skrytykował władze w Teheranie za korupcję i represje wobec własnego narodu.

- Wiceprezydent podkreśli przywiązanie Stanów Zjednoczonych do pokoju i stabilizacji, strategicznych sojuszy na Bliskim Wschodzie oraz wspólnej odpowiedzialności za globalne bezpieczeństwo - oświadczyła rzeczniczka Mike’a Pence’a Alyssa Farah.

Informując o wizycie wiceprezydenta USA w Polsce, amerykańskie media zwracają uwagę, że spotka się on z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim i że jego przyjazd do Warszawy ma miejsce w okresie, w którym trwają dyskusje na temat zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce.

Zobacz wideo
Więcej o: