Bodnar apeluje, by Czaputowicz na konferencji bliskowschodniej poruszył temat Artura Ligęski

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zaapelował do szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Chce, by minister podczas konferencji bliskowschodniej poruszył temat skazania Artura Ligęski. Polak odsiaduje wyrok dożywocia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Zobacz wideo

Adam Bodnar zwrócił się do Jacka Czaputowicza na Twitterze. "Apeluję do ministra Jacka Czaputowicza o poruszenie sprawy Artura Ligęski przy okazji wizyty delegacji ZEA w Polsce na konferencji irańskiej. Został skazany w Abu Dhabi pod zarzutem posiadania narkotyków. Już od 1,5 roku jest w więzieniu" - napisał rzecznik praw obywatelskich. 

Trener personalny i biznesmen z branży fitness Artur Ligęska został skazany na dożywocie przez sąd w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Prokuratura zarzucała mężczyźnie posiadanie i zażywanie metamfetaminy. Ligęska podkreślał, że jest niewinny. Przekonywał, że w jego sprawie nie było żadnych dowodów, nie wezwano świadków, a w jego organizmie nie stwierdzono obecności narkotyków. Ministerstwo Spraw Zagranicznych 4 lutego informowało Gazeta.pl, że konsul RP w Abu Zabi, który jest w stałym kontakcie ze skazanym. 

Więcej o: