Tragiczny wypadek w Holandii. Nie żyje czworo Polaków. Ich samochód wpadł do kanału

Trzej mężczyźni i jedna kobieta zginęli w wypadku w Obdam w Holandii. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn samochód, którym podróżowali, wpadł do pobliskiego kanału. W niedzielę zaginionych odnalazła lokalna policja.

W wypadku zginęło trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 21 lat oraz kobieta w wieku 48 lat. Wszyscy pracowali w pobliskiej farmie tulipanów. Policja i rzeczniczka firmy potwierdzili, że pracownicy z Polski w piątek wrócili po pracy na kemping w Zijdewind, gdzie mieszkali. W sobotę nie przyjechali do pracy, a ich bliscy zgłosili zaginięcie - podaje serwis noordhollandsdagblad.nl.

Po zgłoszeniu rozpoczęto poszukiwania. Policjanci przejechali możliwe trasy, którymi mogli poruszać się Polacy, tak aby wykluczyć wypadek samochodowy. W niedzielę służby natrafiły na przebitą barierę ochroną przy pobliskim kanale. W wodzie leżało przewrócone auto, w środku były ciała czterech poszukiwanych osób.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy i w jakich okolicznościach samochód z Polakami wpadł do wody, ale według policji wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. 

Wydobyty z kanału samochód został zabezpieczony jako dowód w toczącym się policyjnym dochodzeniu. 

Firma, w której pracowali Polacy, organizuje w poniedziałek spotkanie dla personelu, w tym również wsparcie dla bliskich ofiar.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Tragiczny wypadek w Holandii. Nie żyje czworo Polaków. Ich samochód wpadł do kanału
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl