Wenezuela. Prezydent Nicolas Maduro napisał list do papieża Franciszka. Prosi o mediacje

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro napisał list do papieża Franciszka z prośbą o odnowienie dialogu w obliczu kryzysu politycznego i presji ze strony Zachodu, który chce jego ustąpienia.
Zobacz wideo

Nicolás Maduro poinformował o tym, że wysłał list do papieża Franciszkawywiadzie dla włoskiego programu telewizyjnego SkyTg24. Zaznaczył, że prosi papieża o wsparcie i ułatwienie dialogu w Wenezueli. O liście od przywódcy Wenezueli poinformował także sekretarz stanu Watykanu kardynał Pietro Parolin.

Kryzys w Wenezueli. Zachód nie uznaje prezydentury Nicolasa Maduro

Wenezuela pod rządami Maduro, wybranego na drugą kadencję prezydencką w wyborach, które przez organizacje międzynarodowe zostały uznane za nielegalne, przechodzi przez niszczący kryzys gospodarczy i polityczny. 23 stycznia tego roku Juan Guaidó, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, uznając, że prezydent Maduro nie został wybrany na prezydenta w sposób demokratyczny. Tymczasowe rządy Guaidó zostały uznane m.in. przez Stany Zjednoczone, większość państw Ameryki Południowej oraz znaczną część krajów europejskich, w tym Polskę.

Więcej o: