Włochy. Polak zginął w lawinie w Alpach. Miał jeździć na nartach w niedozwolonym miejscu

Tragedia we włoskich Alpach. Cztery osoby zginęły pod lawiną, która zeszła w dolinie Val Veny, w masywie Mont Blanc. Wśród ofiar jest 38-letni obywatel Polski.
Zobacz wideo

38-letni Polak mieszkający w Chamonix-Mont-Blanc niedaleko granicy francusko-włosko-szwajcarskiej to jedna z czterech osób, które zginęły w wyniku zejścia lawiny koło Courmayeur w dolinie Val Veny, w masywie Mont Blanc w Alpach

Polak zginął pod lawiną w Alpach. Oprócz niego są też trzy inne ofiary

Ciało mężczyzny znaleziono w poniedziałek. Wcześniej lokalni ratownicy znaleźli ciała trzech innych narciarzy, którzy zginęli pod lawiną. Z ustaleń grupy ratowniczej wynika, że narciarze uprawiali tzw. freeride, zjeżdżając na nartach i snowboardzie w niedozwolonym miejscu. Mieli plecaki z poduszkami powietrznymi, które pomagają utrzymać się na śniegu w przypadku zejścia lawiny, jednak mimo to nie udało im się przeżyć. 

Polak, który zginął w wyniku zejścia lawiny koło Courmayeur był ostatnią poszukiwaną osobą, która ucierpiała w tym wypadku. Pozostałe trzy osoby, które zginęły pod lawiną to Szwajcar, Francuz oraz obywatelka Nowej Zelandii. 

Więcej o: