Pożar w Paryżu. Ogień wybuchł w najdroższej, XVI dzielnicy. Co najmniej 7 osób zginęło

Tragiczny nocny pożar w stolicy Francji - 7 osób nie żyje, około 28 jest rannych. Ogień wybuchł w XVI dzielnicy, najdroższej w Paryżu.

Do wybuchu pożaru w 8-piętrowym budynku mieszkalnym doszło około godziny 1.00 w nocy. Służby prasowe straży pożarnej opisują sytuację jako "scenę przerażającego dramatu". Do pożaru doszło w XVI dzielnicy Paryża - najdroższej w mieście, w pobliżu stacji metra Porte d'Auuteil i obwodnicy, tak zwanego Bulwaru Peryferyjnego.

- Przeprowadziliśmy szereg akcji ratunkowych, zwłaszcza wobec osób, które uciekły na dach budynku - informuje kapitan Clément Cognon. - Drabinami udało się ewakuować 30 osób - dodaje. Mieszkańcy dwóch sąsiednich budynków zostali również ewakuowani.

Jak poinformowała agencja AP, przyczyna wybuchu pożaru w Paryżu wciąż pozostaje nieznana. Według najnowszych informacji agencji w pożarze zginęło co najmniej 7 osób, a 28 zostało rannych.

Płoną jeszcze dwa ostatnie piętra budynku - siódme i ósme. Na miejscu pracuje 200 strażaków. Część ulic prowadzących w stronę popularnego Lasku Bulońskiego zostało zamkniętych przez policję. Swąd dymu czuć w sąsiednich dzielnicach.

To trzeci, w ciągu kilku tygodni, pożar w stolicy Francji ze skutkami śmiertelnymi. W poprzednich życie straciło łącznie osiem osób.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Pożar w Paryżu. Ogień wybuchł w najdroższej, XVI dzielnicy. Co najmniej 7 osób zginęło
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl