Papież Franciszek rozpoczął historyczną wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Papież Franciszek rozpoczął swoją trzydniową wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To pierwszy raz w historii, kiedy głowa Kościoła odwiedza muzułmański kraj na Półwyspie Arabskim.
Zobacz wideo

Papież Franciszek podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich weźmie udział w konferencji poświęconej tolerancji. W poniedziałek wieczorem na spotkaniu zorganizowanym z okazji ogłoszonego w arabskim państwie Roku Tolerancji wygłosi oficjalne publiczne przemówienie.

Wcześniej jednak odbędzie spotkanie z następcą tronu księciem Muhammadem ibn Zajedem an-Nahajanem w Pałacu Prezydenckim. Będzie również uczestniczył w obradach z przedstawicielami kościołów różnych wyznań, a także spotka się z członkami Muzułmańskiej Rady Starszych w największym emirackim meczecie Szejka Zajeda.

Ostatniego dnia wizyty, we wtorek, papież spotka się z grupą około 130 tys. katolików, głównie imigrantów z Indii i Filipin. Będzie też koncelebrował mszę świętą.

Papież przywiązuję dużą wagę do dialogu z innymi wyznaniami

Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywa się w osiemsetną rocznicę spotkania św. Franciszka z Asyżu z egipskim sułtanem Malikiem al-Kamilem. Przyświeca jej hasło "Uczyń mnie narzędziem swojego pokoju" zaczerpnięte właśnie ze słów świętego. 

W czasie swojego pontyfikatu papież Franciszek odwiedził wiele krajów, w których mieszkają muzułmanie. Był m.in. w Egipcie, Jordanii i Turcji.

Więcej o: