Zaatakowali aktora w Chicago, założyli mu pętlę na szyję. Sprawcy mieli krzyczeć slogan Trumpa

Jussie Smollett padł ofiarą "prawdopodobnie rasistowskiego ataku" - podaje policja z Chicago. Aktor filmowy i telewizyjny został zaatakowany w środę przez dwie osoby. Sprawcy mieli krzyczeć rasistowskie obelgi, a także słynny slogan Donalda Trumpa.
Zobacz wideo

"Prawdopodobnie przestępstwo z nienawiści" - tak policja opisuje atak na 36-letniego aktora Jussie'ego Smolletta. Mężczyzna został napadnięty w nocy z poniedziałku na wtorek przez dwie osoby - opisuje magazyn variety.com.

Dwóch napastników podeszło do aktora na ulicy w centrum Chicago, gdy ten wyszedł kupić coś do jedzenia. Oprócz rasistowskich, wykrzykiwali też homofobiczne hasła - Smollett już kilka lat temu dokonał publicznego coming outu.

Sprawcy zaatakowali mężczyznę, uderzyli w twarz, oblali go nierozpoznaną cieszą i założyli mu pętlę na szyję. Po tym uciekli. 36-latek sam dostał się do szpitala. Jego stan jest określany jako dobry. 

W pierwszym komunikacie rzecznik policji z Chicago Anthony Gugliemi pisał o "napadzie mogącym mieć tło rasistowskie". "Traktujemy to śledztwo bardzo poważnie i uznajemy czyn za prawdopodobne przestępstwo z nienawiści" - zapewnił. Dzień później poinformował, że detektywi rozszerzyli strefę, w której sprawdzają nagrania z monitoringu w celu zidentyfikowania sprawców.

Napastnicy z hasłem Trumpa na ustach

Pomimo zabezpieczenia "setek godzin nagrań" na razie nie udało się zidentyfikować napastników. 

Smollett zeznał policji, że napastnicy krzyczeli do niego "To jest kraj MAGA!" - podaje USA Today. "MAGA" to skrót od słynnego sloganu Donalda Trumpa, którym ten posługuje się od kampanii wyborczej: Make America Great Again - Uczyńmy Amerykę znów wielką (slogan pojawił się już w kampanii Ronalda Reagana, ale obecnie jest kojarzony przede wszystkim z Trumpem i jego polityką). 

Studio 20th Century Fox Television produkujące serial, w którym obecnie gra aktor, potępiło atak i wyraziło "głęboki smutek" z jego powodu. 

Pochodzący z Kalifornii Jussie Smollett jest aktorem telewizyjnym i filmowym. Grał w filmach już jako dziecko. Obecnie gra w serialu "Imperium".

Więcej o: