700 tys. osób na koniec Światowych Dni Młodzieży. Papież Franciszek: Wasza gra toczy się dziś

W mszy na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Panamie papież Franciszek zaapelował do młodych, by działali już dziś i dziś spełniali swoje marzenia.

- Drodzy młodzi, jesteście nie przyszłością, ale teraźniejszością Boga - mówił papież. - Wy, młodzi, musicie walczyć o waszą przestrzeń dziś. Bo życie jest dziś. Nikt Tobie jutro nie obieca kolejnego dnia. Twoje życie dziś jest dziś, wasza gra toczy się dziś - apelował Franciszek do setek tysięcy ludzi, którzy brali udział w mszy kończącej międzynarodowe spotkanie katolików.

Pojawiło się na niej też liderów politycznych z tego regionu świata, w tym prezydenci Panamy, Kolumbii, Kostaryki, Gwatemali, a także Portugalii, która została ogłoszona gospodarzem kolejnych ŚDM, w 2022 roku. W Panamie jest też Agata Duda, która spotkała się polskimi pielgrzymami.

Po mszy Franciszek odwiedził dom dla osób zarażonych wirusem HIV - to ważny gest o tyle, że w Panamie osoby zarażone lub chore na AIDS są piętnowane. To trzecie Światowe Dni Młodzieży papieża Franciszka. Poprzednie odbyły się w Brazylii w 2013 roku i w Polsce w 2016 roku.

Więcej o: