Trąba powietrzna w Turcji niszczyła samoloty. Uziemieni Polacy

Trąba powietrzna nawiedziła w sobotę prowincję Antalya w południowej Turcji. Lokalne media donoszą o zniszczeniach i rannych. Pogoda spowodowała problemy w ruchu lotniczym. Na jednym z lotnisk utknęła polska drużyna - Pogoń Szczecin.

W regionie Antalya rozszalała się nawałnica. Zaobserwowano nawet trąby powietrzne. Gwałtowna pogoda spowodowała zniszczenia infrastruktury, a 12 osób zostało rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - donosi turecki portal "Daily Sabah".

Według informacji dziennikarzy uszkodzeniu uległo ponad 200 budynków, autobusy, dwa samoloty i policyjny śmigłowiec. Mieszkańcy nie mają prądu. 

Problemy dotknęły też pasażerów - w tym Polaków, którzy chcą wrócić do kraju. W Turcji przebywa drużyna piłkarska - Pogoń Szczecin.

Z powodu złych warunków atmosferycznych opóźnia się wylot Portowców z Turcji. W tej chwili trwa burza i od pewnego czasu żaden z samolotów nie wystartował. Pozostaje cierpliwie czekać na polepszenie warunków - napisał na Twitterze rzecznik klubu.

Piłkarz Michał Żyro zamieścił z kolei nagrania, na których widać trąbę powietrzną w okolicy lotniska. - Rozwalone oświetlenie pasa i bus z rzeczami pasażerów - napisał. 

W kolejnym komunikacie Pogoń Szczecin przekazała, że "Portowcy wchodzą na pokład samolotu". Sytuacja pogodowa i - co z tym idzie - ruch lotniczy, mają powoli wracać do normy - donoszą tureckie media.

Więcej o: