Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Niebezpieczny incydent podczas przejazdu papieża Franciszka

W Panamie, stolicy kraju o tej samej nazwie, trwają Światowe Dni Młodzieży. Podczas przejazdu kolumny do samochodu z papieżem Franciszkiem podbiegł mężczyzna. Reakcja ochrony była natychmiastowa.
Zobacz wideo

W środę podczas przejazdu papieskiej kolumny przez centrum Panamy do samochodu wiozącego Franciszka próbował podbiec mężczyzna. Kierowca auta z papieżem natychmiast odbił w lewo. Ochroniarze z samochodów jadących przed i za papieżem otworzyli drzwi i wychylili się z aut, zapewne by upewnić się, że sytuacja jest opanowana. Mężczyzna został obezwładniony przez strażników, którzy pilnowali trasy przejazdu, stojąc wzdłuż ulicy.

Pozostały odcinek przejazdu odbył się już bez przeszkód. Papież bezpiecznie dotarł do Nuncjatury Apostolskiej, która pełni jego siedzibę podczas pobytu w Panamie.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie

W dniach 22-27 stycznia w Panamie trwają 34. Światowe Dni Młodzieży. Po raz pierwszy w historii Dni Młodzieży odbywają się w kraju Ameryki Środkowej. Ich hasłem jest cytat z Ewangelii świętego Łukasza: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". W środę na Światowe Dni Młodzieży przyleciał papież Franciszek. W piątek uda się do więzienia dla nieletnich, gdzie odprawi nabożeństwo i będzie osobiście spowiadał młodych więźniów. W niedzielę papież odwiedzi młodych niepełnosprawnych i chorych na AIDS w Domu Dobrego Samarytanina.

Najliczniejszą grupą uczestników z Europy są Polacy. Przybyło ich do Panamy ponad 3,5 tysiąca.

Więcej o: