Oscary 2019. Kiedy rozdanie Nagród Akademii Filmowej? Gdzie będzie można ją obejrzeć?

Oscary 2019. Kiedy odbędzie się gala wręczenia Nagród Akademii Filmowej? Kto poprowadzi 91. galę oscarową i czy będzie można ją obejrzeć w Polsce?

Zbliżająca się ceremonia rozdania Nagród Akademii Filmowej będzie 91. tego typu ceremonią w historii. Podobnie jak rok temu, tegoroczna ceremonia rozdania Oscarów odbywa się w Dolby Theatre w Hollywood. Kto ją poprowadzi? Kiedy poznamy zwycięzców Oscarów 2019 i gdzie będzie można obejrzeć tę galę? Podpowiadamy. 

Oscary 2019. Kiedy odbędzie się gala rozdania Nagród Akademii Filmowej?

Gala Oscary 2019, podczas której wręczone zostaną statuetki za rok 2018, odbędzie się 24 lutego. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej poinformowała o dacie ceremonii wręczenia Oscarów 2019 w dniu 8 sierpnia 2018 roku. Wiemy też, że w tym roku ceremonia wręczenia Oscarów będzie wyjątkowo krótka - telewizyjna transmisja zostanie skrócona do trzech godzin. Rozdanie Oscarów 2019 rozpocznie się o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego

Oscary 2019. Kto zostanie gospodarzem 91. gali oscarowej?

Kto poprowadzi galę Oscary 2019? Początkowo gospodarzem wydarzenia miał być aktor, producent filmowy i komik Kevin Hart. Taki wybór Akademii Filmowej spotkał się jednak z ostrym sprzeciwem użytkowników Twittera. Przypomnieli, że aktor publikował wpisy, które można było uznać za krzywdzące dla społeczności LGBT+. Kevin Hart zrezygnował i do tej pory nie wiemy, kto go zastąpi. Akademia Filmowa nie wydała oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale nieoficjalnie mówi się o tym, że pod uwagę brani są aktorzy wcielający się w rolę superbohaterów w produkcji Avengers.

Oscary 2019. Gdzie będzie można obejrzeć galę rozdania nagród?

Gala rozdania Oscarów 2019 odbędzie się w niedzielę 24 lutego i zostanie wyemitowana przez stację ABC. Transmisję z Oscarów 2019 będzie można obejrzeć także w Polsce. Rozdanie Oscarów będzie emitować stacja Canal+ w nocy z niedzieli na poniedziałek. Stream online nie zostanie udostępniony. 

Więcej o: