Ponad sto osób zaginionych po tym, jak ponton z migrantami zatonął w Morzu Śródziemnym

Gumowy ponton, na którym znajdowali się afrykańscy migranci zatonął na Morzu Śródziemnym około 80 km od libijskiego wybrzeża. Znajdowało się na nim najprawdopodobniej 120 osób. Do tej pory udało się uratować trzy.
Zobacz wideo

Jak podają włoskie media, ponton z migrantami miał być uszkodzony. Zatonął około 80 km od libijskiego wybrzeża na Morzu Śródziemnym. Włoska marynarka wojenna uratowała trzy osoby. Zostały one przetransportowane w ciężkim stanie na Lampedusę.

Jak poinformował na Twitterze Flavio Di Giacomo, rzecznik Międzynarodowej Organizacji dr. Migracji, z zeznań uratowanych osób wynika, że na pontonie znajdowało się 120 migrantów z Afryki Zachodniej i Sudanu. Wśród nich miało być 10 kobiet i dwoje dzieci, w tym jedno zalewie dwumiesięczne.

117 osób uznaje się więc za zaginione.

Prawie 120 tys. migrantów dostało się drogą morską do Europy

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w zeszłym roku w basenie Morza Śródziemnego zginęło lub zaginęło 2 297 migrantów. W sumie drogą morską dotarło do Europy prawie 117 tysięcy migrantów. W ciągu 16 pierwszych dni 2019 roku było ich 4216.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o: