Prezydent Donald Trump ma dziś wygłosić ważne oświadczenie. Ma ono dot. kryzysu politycznego

Prezydent Stanów Zjednoczonych poinformował, że złoży dziś ważną deklarację - o godzinie 21.00 czasu obowiązującego w Polsce. Deklaracja ma dotyczyć trwającego od kilku tygodni częściowego zawieszenia funkcjonowania administracji państwowej a także humanitarnego kryzysu na granicy USA z Meksykiem.

Donald Trump napisał na Twitterze, że deklarację wygłosi w Białym Domu. Trwający od 28 dni tzw. shutdown w administracji państwowej jest skutkiem odmowy podpisania przez Donalda Trumpa prowizorium budżetowego. Prezydent USA zdecydował się na ten krok, gdy Demokraci odmówili mu przyznania 5,7 miliarda dolarów na budowę muru na południowej granicy z Meksykiem. Budowa, która zdaniem Trumpa ma powstrzymać falę nielegalnej migracji i przemytu narkotyków do USA, to jedna z obietnic wyborczych amerykańskiego prezydenta.    

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o: