Donald Trump i Kim Dzong Un spotkają się po raz drugi. Szczyt pod koniec lutego

Biały Dom potwierdził: pod koniec lutego odbędzie się drugi szczyt, na którym prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.
Zobacz wideo

"Prezydent Trump z niecierpliwością oczekuje drugiego szczytu z Przewodniczącym Kimem, który odbędzie się pod koniec lutego" - czytamy we wpisie na Twitterze Białego Domu. Zaznaczono jednocześnie, że lokalizacja spotkania zostanie podana w przyszłości.

Informacja o ponownym spotkaniu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una pojawiła się po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się z wysłannikiem przywódcy Korei Północnej - Kim Yong Cholem. Jak donosi USA Today, politycy rozmawiali m.in. o niewypełnionej do tej pory obietnicy Kim Dzong Una dotyczącej "denuklearyzacji" Korei Północnej.

Taką deklarację złożył koreański przywódca podczas ostatniego szczytu z Donaldem Trumpem, który miał miejsce w Singapurze w czerwcu 2018 roku. Ma to być pierwszy krok do pracy na rzecz pokoju na rzecz pokoju na Półwyspie Koreańskim. Korea Północna zadeklarowała również współpracę z USA w zakresie więźniów i jeńców wojennych. Pojawiła się też zapowiedź, że Stany Zjednoczone 'zamrożą' amerykańskie ćwiczenia wojskowe prowadzone wspólnie z Koreą Południową, czego wcześniej domagał się reżim Kim Dzong Una.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.