Lyon. Ogromny wybuch w bibliotece uniwersyteckiej. Eksplodowała butla z gazem

W Lyonie doszło w czwartek do ogromnego wybuchu. Doszło do niego w bibliotece uniwersyteckiej na kampusie. Podejrzewa się, że wybuch to wynik eksplozji butli z gazem.
Zobacz wideo

W okolicy Lyonu we Francji doszło do ogromnego wybuchu. Dokładnie chodzi o kampus uniwersytecki La Doua w miejscowości Villeurbanne.

Lyon. Wybuch w bibliotece uniwersyteckiej

Budynek, w którym doszło do wybuchu to biblioteka uniwersytecka na kampusie La Doua. Jak podaje Reuters, francuska policja informuje, że na dachu budynku trwały prace i prawdopodobnie doszło do wycieku gazu, a następnie wybuchu.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez przechodniów. Na wideo widać, że dach budynku biblioteki płonie. Chwilę później dochodzi do potężnego wybuchu. Słychać krzyki. 

Na miejscu jest już policja i straż pożarna, która zabezpiecza teren. Osoby, które znajdowały się na kampusie zostały ewakuowane. W wyniku wybuchu nikt nie odniósł poważnych obrażeń - trzy osoby są lekko ranne. 

Władze kampusu informują, że do wybuchu doszło podczas prac remontowych oraz, że był to wypadek. 

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu do wybuchu doszło również w Paryżu. W wyniku wybuchu i pożaru w jednej z paryskich piekarni zginęły trzy osoby - dwóch strażaków i turystka z Hiszpanii

Więcej o: