Żona norweskiego miliardera została porwana 10 tygodni temu. Porywacze żądają 9 mln euro okupu

Żona norweskiego miliardera została uprowadzona. Porywacze żądają 9 milionów euro w kryptowalucie za jej uwolnienie. Kobieta miała zostać uprowadzona z własnego domu.
Zobacz wideo

Anne-Elisabeth Falkevik Hagen zaginęła 31 października, ale norweska policja dopiero teraz zdecydowała się podać tę informację do wiadomości publicznej. Liczą na to, że ktoś pomoże ustalić, gdzie znajduje się kobieta. 

Norwegia. Żona miliardera uprowadzona

Jak podaje "The Guardian", Anne-Elisabeth Falkevik Hagen zaginęła 10 tygodni temu. Norweska policja podejrzewa, że została porwana przez nieznanych sprawców ze swojego domu w Lørenskog (ok. 20 km od Oslo) w Norwegii. Wcześniej rozważano jednak również inne scenariusze dotyczące zaginięcia 68-latki. 

Inspektor Tommy Brøske mówi, że policja nie ma pewności, że kobieta żyje, ale dodaje, że nie ma również dowodów na to, że jest inaczej. Nie wiadomo także, czy kobieta nadal znajduje się w Norwegii. Śledczy dodali, że mieli "bardzo ograniczony" kontakt w możliwymi porywaczami przez internet, ale nie chcieli zdradzać szczegółów.

Norweski dziennik "Verdens Gang" podaje, że porywacze za uwolnienie kobiety żądają 9 milionów euro w kryptowalucie Monero. Monero jest często używana przez przestępców, ponieważ w przypadku transakcji z jej użyciem, wpłacający i odbierający pieniądze są niemal nie do zidentyfikowania. 

Policja odmawia potwierdzenia informacji o kwocie. Apeluje jednak do rodziny kobiety, aby nie płacili okupu. W mediach mówi się jeszcze o tym, że porywacze mieli zostawić w domu Hagenów list napisany łamanym norweskim - ta informacja również nie została potwierdzona. Porywacze mieli ostrzegać, że jeśli w sprawę zaangażowana zostanie policja, Anne-Elisabeth zginie. 

Anne-Elisabeth Falkevik Hagen jest żoną Toma Hagena, norweskiego biznesmena działającego na rynku nieruchomości i energetyki. Jest na 172 miejscu najbogatszych ludzi w Norwegii, a jego majątek oceniany jest na 1 miliard 700 milionów koron, czyli ok. 170 milionów euro. 

Para jest małżeństwem od kilku dekad, Anne-Elisabeth wyszła za Toma Hagena, gdy miała 19 lat. Małżeństwo Hagenów ma trójkę dzieci oraz kilkoro wnucząt. 

Więcej o: