Wypadek na moście kolejowym w Danii. "Wielu rannych i ofiary śmiertelne"

6 osób zginęło, a 16 zostało rannych w wypadku kolejowym na moście Storebaeltsbroen między duńskimi wyspami Zelandia i Fionia. Pociąg pasażerski został uderzony przez fragmenty dachu pociągu towarowego, który jechał w przeciwnym kierunku.

Do wypadku doszło około godziny 7:30 na moście Storebaeltsbroen nad cieśniną Wielki Bełt, około 100 kilometrów od Kopenhagi. Według mediów przyczyną tragedii był huraganowy wiatr, który zerwał z wagonu towarowego dach. Jego fragment uderzył w pociąg osobowy jadący w przeciwnym kierunku.

Dania. Ranni i ofiary śmiertelne po wypadku na moście

Duńskie media mówią o "wielu rannych i ofiarach śmiertelnych". Duńska policja potwierdza, że śmierć w zderzeniu poniosło 6 osób, a 16 zostało rannych.

Pociągiem osobowym podróżowało 131 pasażerów i 3 pracowników kolei. 

Pociąg towarowy, który brał udział w zderzeniu, przewoził partię piwa. Nad Danią przechodzą dziś porywiste wichury, które mogły przyczynić się do zerwania dachu. Przeprawa kolejowa na moście jest zamknięta, a wszyscy pasażerowie zostali już ewakuowani.

Przechodzący nad Danią huragan spowodował w wielu miejscach wezbranie wód przybrzeżnych. Zamknięto część mostów i przepraw promowych.


 

Więcej o: