Osobliwe życzenia noworoczne Donalda Trumpa. M.in. dla "hejterów i fakenewsowych mediów"

W tym roku Donald Trump złożył osobliwe życzenia noworoczne. "Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich, w tym hejterów i fakenewsowych mediów" - napisał na Twitterze.
Zobacz wideo

Donald Trump złożył życzenia noworoczne za pośrednictwem Twittera. Amerykański prezydent stwierdził, że nowy rok będzie „fantastyczny” dla tych, którzy nie mają na jego punkcie „obłędu”.

2019 będzie fantastycznym rokiem dla tych, którzy nie cierpią na syndrom obłędu na punkcie Trumpa. Po prostu uspokójcie się i cieszcie tym, co nadchodzi, wielkie rzeczy dzieją się na korzyść naszego kraju

- napisał Trump.

 Donald Trump złożył noworoczne życzenia. Także "hejterom i fakenewsowym mediom"

Na profilu prezydenta USA pojawił się także trwający prawie dwie minuty film z okazji nowego roku. Amerykański przywódca nieskromnie stwierdza w nim, że w Stanach Zjednoczonych „nie było nigdy administracji, która osiągnęłaby więcej, niż (moja) administracja przez pierwsze dwa lata urzędowania".

Na dowód prezydent wymienia m.in. świetną, w jego opinii, kondycję amerykańskiej gospodarki, „radzenie sobie naprawdę dobrze w kwestii Korei Północnej” czy zakończenie „strasznego, jednostronnego” porozumienia atomowego z Iranem. Wśród sukcesów Donald Trump wymienił także przeniesienie ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do podzielonej przez izraelsko-palestyński konflikt Jerozolimy, czym pod koniec 2017 i na początku 2018 roku wywołał ogromne kontrowersje w światowej polityce, a jednocześnie zyskał uznanie Izraela.

Na koniec filmu Trump zdradził swój zamiar dotyczący ubiegania się o reelekcję.

Cieszmy się nowym rokiem i kolejnym rokiem, a potem kolejnymi czterema, szczęśliwego nowego roku

- powiedział amerykański przywódca. W 2020 skończy się kadencja Donalda Trumpa i odbędą się kolejne wybory prezydenckie w USA.

***

W  środę gościem Poranka w Gazeta.pl będzie prof. Leszek Balcerowicz. Zapraszamy o 8:30. Zapraszamy. 

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: