Angela Merkel wygłosiła orędzie noworoczne. Wezwała Niemców do większej tolerancji

Kanclerz Niemiec w telewizyjnym orędziu noworocznym mówiła o potrzebie większej tolerancji ze strony obywateli w Niemczech. Nawiązała też do kwestii terroryzmu i kondycji Unii Europejskiej.

Angela Merkel w orędziu odniosła się do migracji, zmian klimatycznych oraz do polityki międzynarodowej. "Poradzimy sobie z wyzwaniami naszych czasów, tylko wtedy, gdy będziemy trzymać się razem i współpracować z innymi ponad granicami" - powiedziała kanclerz, zaznaczając, że potrzebna jest do tego tolerancja.

Przypomniała, że Niemcy od 1 stycznia zasiadają w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i chcą tam prowadzić kampanię na rzecz ochrony klimatu, wspierać walkę z terroryzmem, a także wszelkie działania, które mogą uporządkować globalną migrację.

Kanclerz przyznała, że niemieccy obywatele w 2018 roku mieli prawo krytykować rząd federalny. Odnosząc się do sytuacji w Europie zapewniła, że Niemcom zależy by Unia Europejska była coraz silniejsza. Rząd w Berlinie zamierza taż utrzymać bliskie partnerstwo z wychodzącą ze Wspólnoty Wielką Brytanią.

Zobacz wideo
Więcej o: