Nowy Jork. Niebieskie niebo po eksplozji elektrowni w Queens

Wieczorem 27 grudnia nad Nowym Jorkiem można było zobaczyć niezwykłe niebieskie światło. Okazało się, że jest ono efektem ubocznym awarii jednej z nowojorskich elektrowni.

27 grudnia ok. godziny 21:00 czasu miejscowego w Nowym Jorku doszło do wybuchu w stacji elektroenergetycznej. Awaria spowodowała, że na kilka minut niebo jarzyło się na neonowy niebieski kolor.

Nowy Jork. Niezwykły efekt świetlny po awarii elektrowni

Efekt świetlny, który wczoraj wieczorem mogli obserwować nowojorczycy, wprawił mieszkańców Wielkiego Jabłka w niemałą konsternację. W mediach społecznościowych rozgorzały dyskusję na temat tego, co jest przyczyną niebieskich rozbłysków światła. Niektórzy spekulowali nawet, że przyczyną widocznej na niebie łuny mogą być kosmici.

W rzeczywistości okazało się, że niezwykły świetlny efekt, widoczny na niebie, był spowodowany wybuchem w elektrowni w dzielnicy Queens. Jak donosi portal "Independent", w elektrowni wybuchły co najmniej dwa transformatory. W wyniku awarii nikt nie został ranny, a ogień udało się szybko ugasić.  W wyniku eksplozji zasilanie straciły pobliskie domy oraz lotnisko LaGuardia, w związku z czym na pewien czas wstrzymano wszystkie loty obsługiwane przez ten port lotniczy. 

Więcej o: