Donald Trump rozmawia przez telefon z 7-latkiem. Nagle wypala: Nadal wierzysz w św. Mikołaja?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zaliczył drobną świąteczną wpadkę. W telefonicznej rozmowie z 7-latkiem prowadzonej przed kamerami zasugerował, że w tym wieku dzieci już nie wierzą w świętego Mikołaja.
Zobacz wideo

Donald Trump i jego małżonka Melania odbierali w Wigilię telefony od dzieci przekierowywane z Dowództwa Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej. Dzwoniący do dowództwa mali Amerykanie chcieli dowiedzieć się, którędy właśnie przelatuje święty Mikołaj.

Para prezydencka wdawała się z dziećmi w krótkie telefoniczne pogawędki. I tak, na przykład, dzieci mogły dowiedzieć się od Melanii Trump, że święty z workiem prezentów znajduje się właśnie nad Saharą.

 

- Cześć, jak się masz? Wesołych świąt! Skąd dzwonisz? Z Indiany? To świetne miejsce. Nie możesz doczekać się Bożego Narodzenia? Co przyniesie ci święty Mikołaj? - dopytywał z kolei swojego rozmówcę prezydent Stanów Zjednoczonych.

Mały zgrzyt pojawił się jednak już na samym początku, gdy do Donalda Trumpa dodzwonił się 7-letni Coleman. - Dobrze radzisz sobie w szkole? Co będziesz robił podczas świąt? - zapytał prezydent na początku rozmowy.

Potem padło pytanie, które zelektryzowało media społecznościowe. - Nadal wierzysz w świętego Mikołaja? Wśród 7-latków to raczej margines, prawda? - stwierdził Trump. Nie wiadomo, jak na to stwierdzenie zareagował chłopiec.

"Żaden inny prezydent się na to nie odważył"

Sam Donald Trump pewnie nie mógł przypuszczać, że rozmowa z dzieckiem będzie szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

"Paradoksalnie, skierowana do 7-latka wypowiedź Donalda Trumpa o tym, że święty Mikołaj nie istnieje, to jedyne prawdziwe stwierdzenie, które padło z ust prezydenta w tym roku" - skomentowała na Twitterze pisarka i działaczka feministyczna Charlotte Clymer.

"To takie cudowne, że Trump spędził swoją Wigilię na rozmowach z 7-latkami i tłumaczeniu im, że wiara w świętego Mikołaja w ich wieku to margines" - napisał amerykański senator Chris Murphy.

"Żaden inny prezydent nie miał odwagi, by zepsuć Boże Narodzenie dzieciom na kilka godzin przed spodziewanym przybyciem św. Mikołaja. To właśnie wyróżnia Trumpa" - stwierdził dziennikarz Josh Butler.

Zobacz wideo
Więcej o: