Alarm bezpieczeństwa na 14 lotniskach w Niemczech. Służby szukają podejrzanych

Zwiększone środki bezpieczeństwa na niektórych lotniskach w Niemczech. Spowodowane jest to podejrzeniami o przygotowywanie zamachu na lotnisku w Stuttgarcie.
Zobacz wideo

Na lotnisku w Stuttgarcie kamery zarejestrowały podejrzanych osobników, którzy obserwowali systemy bezpieczeństwa. W związku z tym już w środę 19 grudnia zaostrzono środki ostrożności w porcie lotniczym. W czwartek natomiast rozszerzono alarm bezpieczeństwa na czternaście największych niemieckich lotnisk.

Na razie trwa poszukiwanie podejrzanych, którzy obserwowali budynek. Lotnisk pilnują wzmocnione patrole wyposażone w kamizelki kuloodporne i broń maszynową. Jak twierdzi agencja DPA przynajmniej jeden z nagranych mężczyzn jest zarejestrowany w Niemczech jako niebezpieczny islamista. Dwóch innych widziano na lotnisku Charlesa de Gaulle w Paryżu, gdzie robili zdjęcia.

Jak twierdzi telewizja ARD niemieckie służby otrzymały informacje od wywiadu marokańskiego, że podejrzani islamiści udają się do Europy, gdzie chcą przeprowadzić atak samobójczy na którymś z lotnisk we francusko-niemieckiej strefie przygranicznej.

Jak podaje agencja AP, policja federalna zaznaczyła, że alarm nie wpłynie na pracę lotniska w Stuttgarcie i na innych portach lotniczych.

Więcej o: