Jest nagranie z katastrofy kolejowej w Ankarze. Pociąg zderzył się czołowo z lokomotywą

Zagraniczne media publikują nagranie pokazujące moment katastrofy kolejowej w Ankarze, do której doszło w czwartek 13 grudnia. W wyniku tragedii zginęło 9 osób, a 84 zostały ranne.

Błyskające światła i zawalająca się część wiaduktu - tak czwartkową katastrofę kolejową w Ankarze w Turcji zarejestrowała kamera monitoringu. Zginęło wtedy łącznie 9 osób, a 84 zostały ranne.

 

Czołowe zderzenie pociągów w Ankarze. Opublikowano nagranie

Do tragedii doszło, gdy pociąg jadący do prowincji Konya zderzył się z lokomotywą dokonującą inspekcji torów. Po zderzeniu skład wykoleił się i uderzył w wiadukt, którego część zawaliła się na dwa wagony.

Pociąg jechał z prędkością ok. 80-90 kilometrów na godzinę. Do zderzenia doszło tuż przed stacją Marsandiz. Po wypadku na miejscu pojawiło się ponad 40 karetek pogotowia, 20 wozów strażackich, policja i grupy ratownicze.

Główny prokurator Ankary wszczął śledztwo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że to lokomotywa znajdowała się na właściwym torze, a pociąg został pokierowany nieprawidłowo. Zatrzymano trzech pracowników kolei w związku z podejrzeniami o niedopełnienie obowiązków.

Zobacz wideo
Więcej o: