Rośnie bilans ofiar zamachu w Strasburgu. Czwarta osoba nie żyje

Nie żyje czwarta osoba, która została poszkodowana we wtorkowym zamachu w Strasburgu - podała francuska prokuratura, którą cytuje "Le Figaro".

Według "Le Figaro" czwarta ofiara należała do grupy poszkodowanych we wtorkowym zamachu, których stan od początku określano jako krytyczny. Bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć. Francuski dziennik podaje, że jedna z osób poszkodowanych znajduje się w stanie śmierci mózgowej. Pod opieką lekarzy znajduje się wciąż łącznie siedmiu poszkodowanych. Wśród rannych jest Polak. "Dziennik Zachodni" podaje, że to 36-letni katowiczanin, pracownik Parlamentu Europejskiego, który na co dzień mieszka w Strasburgu.

Antyterroryści zastrzelili sprawcę

W czwartek wieczorem w trakcie szeroko zakrojonej akcji policji, antyterroryści zastrzelili na południu Strasburga 29-letniego sprawcę zamachu. Mężczyzna został odnaleziony w miejscu, gdzie zniknął z oczu policji podczas pościgu. Wcześniej podejrzewano, że mógł uciec do Niemiec lub Szwajcarii bądź schronić się w górach Jury. 29-letni Cherif Chekatt tymczasem ukrywał się w dzielnicy Strasburga, skąd pochodził.

Informacje o akcji podają francuskie media, powołując się na źródła policyjne. Wcześniej policja w dzielnicy Neudorf na południu Strasburga prowadziła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. Portal francetvinfo podał, że mężczyzna został odnaleziony w jednym z magazynów w dzielnicy Meinau. Napastnik jako pierwszy otworzył ogień.

Więcej o: