Atak nożownika w Norymberdze. Trzy kobiety przeszły operacje ratujące życie

Atak nożownika w Norymberdze. Trzy kobiety zostały ranne po ataku mężczyzny uzbrojonego w ostry przedmiot. Przestępcy nie udało się schwytać.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w mieście Norymberga, na południowym wschodzie Niemiec. Mężczyzna uzbrojony w niezidentyfikowany do tej pory ostry przedmiot ranił trzy kobiety. Ataki miały miejsce między godziną 19.20 a północą czasu lokalnego w dzielnicy St. Johannis w Norymberdze.

Atak nożownika w Norymberdze. Trzy kobiety trafiły do szpitala

W wyniku pojedynczych ataków ucierpiały trzy kobiety w wieku 56, 34 i 26 lat. Wszystkie ranne zostały przewiezione do miejscowych szpitali, gdzie każda z nich przeszła operację ratującą życie. Funkcjonariusze ustalają, czy wszystkie trzy ataki są ze sobą związane.

Niemiecka policja twierdzi, że ofiary podały nieco inne opisy swoich napastników. Podejrzewa się, że nożownik ma od 25 do 30 lat, jest masywnej budowy ciała i ma od 175 do 180 centymetrów wzrostu. Policja w dalszym ciągu poszukuje sprawcy. Podczas akcji wykorzystano śmigłowiec i psy tropiące, jednak w dalszym ciągu nie udało się odnaleźć sprawcy.

Więcej o: