Zamach w Strasburgu. Francuscy antyterroryści zastrzelili sprawcę

Francuska jednostka antyterrorystyczna zastrzeliła sprawcę wtorkowego zamachu w Strasburgu, w którym zginęły trzy osoby, a trzynaście zostało rannych, w tym pięć poważnie.

Na jego trop wpadł patrol policji miejskiej w odległości zaledwie kilkuset metrów od miejsca, w którym znikł z oczu goniących go we wtorek jednostek.

Wcześniej podejrzewano, że mógł uciec do Niemiec lub Szwajcarii bądź schronić się w górach Jury. 29-letni Cherif Chekatt tymczasem ukrywał się w dzielnicy Strasburga, skąd pochodził.
Informacje o akcji podają francuskie media, powołując się na źródła policyjne. Wcześniej policja w dzielnicy Neudorf na południu Strasburga prowadziła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą.

Portal francetvinfo podaje na Twitterze, że mężczyzna został odnaleziony w jednym z magazynów w dzielnicy Meinau. Napastnik jako pierwszy otworzył ogień.

Zamach w Strasburgu

Mężczyzna we wtorek wieczorem zaatakował przechodniów w centrum miasta, w pobliżu katedry i jarmarku bożonarodzeniowego, strzelając do nich i atakując ich nożem. Według ostatniego bilansu w zamachu zginęły trzy osoby. Trzynaście zostało rannych, spośród nich sześć jest w stanie ciężkim, jedna w śpiączce. Wśród poszkodowanych jest obywatel Polski.Strasburg w ciągu ostatnich dwudziestu lat był kilkakrotnie celem ataków terrorystycznych, które udawało się udaremniać francuskiemu kontrwywiadowi.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Zamach w Strasburgu. Francuscy antyterroryści zastrzelili sprawcę
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl