Katastrofa kolejowa w Ankarze. Pociąg uderzył w lokomotywę i wiadukt. Rośnie liczba ofiar

W Ankarze doszło do katastrofy kolejowej. Pociąg miał uderzyć w lokomotywę kontrolną, a następnie wiadukt. Według informacji lokalnych mediów, jest wielu rannych, są także ofiary śmiertelne - wyniku wypadku zginęło już 9 osób.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło około godziny 6.30 czasu miejscowego w okręgu Yenimahalle. Według informacji Ministerstwa Transportu i Infrastruktury pociąg dużych prędkości (YHT) jadący z Ankary do prowincji Konya (środkowa część Turcji) zderzył się z lokomotywą kontrolującą tory. Następnie - prawdopodobnie - uderzył w wiadukt, który częściowo zawalił się na pociąg. "Lokomotywa kontrolna nie powinna być na tej linii kolejowej" - przekazało ministerstwo w oświadczeniu.

CNN Turk podaje, że ucierpiało bardzo wiele osób. 48 osób trafiło do szpitala, jedna z nich zmarła. Na miejscu zginęło trzech mechaników i pięciu pasażerów - w sumie jest 9 ofiar śmiertelnych. Informacje te potwierdził Minister Transportu i Infrastruktury Mehmet Cahit Turhan. Na miejscu działają służby ratownicze. Ranni przewożeni są do regionalnych szpitali. 

Biuro Prokuratora Generalnego w Ankarze wszczęło śledztwo w sprawie wypadku.

Więcej o: