Zakonnice z Kalifornii za nic mia造 郵ub ub鏀twa. Ukrad造 500 tys. dolar闚 i posz造 do kasyna

Dwie siostry zakonne latami defraudowa造 pieni康ze szko造 w Torrence w Kalifornii. ㄠcznie mog造 uszczupli kas plac闚ki o 500 tys. dolar闚. Cz窷 pieni璠zy wyda造 w kasynach.

Na początku roku Mary Margaret Kreuper, siostra zakonna i dyrektorka szko造 katolickiej w kalifornijskim Torrence odeszła na emeryturę. W związku z tym w placówce przeprowadzono audyt, który ujawnił, że Kreuper wraz ze swoją wspólniczką - zakonnicą Laną Lang - przez lata podbierały ze szkolnej kasy pieniądze.

Zakonnicy defraudowały szkolne pieniądze i grały w kasynach

Dane bankowe wykazały, że defraudowanie mogło trwać nawet 10 lat. Kreuper, która kontrolowała szkolne wydatki, deponowała część pieni璠zy na koncie, do której dostęp miała tylko ona i siostra Lang. Łącznie przez dekadę kobiety mogły wyprowadzić 500 tys. dolar闚. Jak podaje "Newsweek" audytorzy nie byli w stanie od początku do końca prześledzić przepływu pieniędzy.

Siostry zwrócą pieniądze

Część pieniędzy wróciło do szkoły, ale pozostały zakonnice wydały na własny użytek - w dużej mierze na kasyna i podróże. Zakonnice współpracują z archidiecezją w Los Angeles, wyjaśnianie dokładnej kwoty, którą zdefraudowały trwa. Zgromadzenie Sióstr św. Józefa, do którego należą Kreuper i Lang poinformowało, że zwróci szkole całą kwotę, która została wyprowadzona. Archidiecezja nie planuje pozywać sióstr.

Wi璚ej o: