Donald Trump o Tillersonie: "Leniwy", "głupi jak but", "bez zdolności umysłowych"

Donald Trump pochwalił szefa amerykańskiej dyplomacji Mike'a Pompeo, a przy okazji bez ogródek podsumował działalność jego poprzednika. Stwierdził, że Rex Tillerson jest "głupi jak but" i "nie ma potrzebnych zdolności umysłowych".

Donald Trump wystawił na Twitterze laurkę Mike'owi Pompeo, obecnemu sekretarzowi stanu. W tym samym wpisie ostro skrytykował jego poprzednika - Rexa Tillersona

Donald Trump o Tillersonie: Głupi jak but

"Mike Pompeo wykonuje świetną pracę, jestem z niego bardzo dumny. Jego poprzednik Rex Tillerson nie miał potrzebnych zdolności umysłowych. Był głupi jak but, a ja nie mogłem się go wystarczająco szybko pozbyć. Był leniwy jak diabli. Teraz jest całkiem nowa sytuacja, świetne nastroje w państwie" - napisał Trump.

Przypomnijmy, że w marcu 2018 r. Trump poinformował o odwołaniu ze stanowiska Tillersona. Zastąpił go właśnie Pompeo, który wcześniej stał na czele CIA. Prezydent USA uzasadniał zmianę faktem, że w wielu sprawach nie zgadzał się z sekretarzem stanu. Zgrzyty dotyczyły m.in. umowy nuklearnej z Iranem. 

Rex Tillerson może być w Polsce pamiętany w dużej mierze ze względu na wizytę, jaką u nas złożył w styczniu. Spotkał się m.in. z Andrzejem Dudą, Mateuszem Morawieckim i Jarosławem Kaczyńskim. Podczas wizyty w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej powstało słynne zdjęcie przy stole z cukiernicą i wodą mineralną. 

Więcej o: